top of page

Tipy pro ty, co chtějí (nejen) ušetřit

A opět téma úspora. Zdražila se Vám energie, přemýšlíte o opravě domu, a situace na trhu se Vám nezdá příznivá? Musíme si říci, že příznivá už byla, a to několik let. Nízké úrokové sazby, cena práce a materiálu ušla, nízké sazby za energii. S tím je teď tak trochu konec.

Jak tedy ušetřit? Je zateplení fasády ta správná cesta?

To jsou otázky, na které máme odpověď. Co se týče zateplení, je potřeba vždy individuálně posoudit, zda to má smysl. Přesto, čísla ve většině případů mluví za sebe.

Je až s podivem, úspory po zateplení, se dosáhne více u cihlových domů než u panelových.


Konkrétní čísla ukazují vyšší úsporu


A budeme konkrétní - u dokončené realizace z Vysočan máme od klienta potvrzenou úsporu za topení 50% za loňskou sezonu.

U plánovaného zateplení BD v Hloubětíně, vychází úspora 63% - zdá se vám to moc. Jedná se samozřejmě o teoretický výpočet. Ale nutno podotknout, že i vaše auto má v papírech určitou spotřebu a v praxi "žere" víc či míň dle vašeho zacházení.


Má zateplení smysl?

Za nás zateplení určitě smysl má. Je potřeba samozřejmě dohlédnout na provedení stavebních prací a pohrát si také s architektonickou částí projektu. Tak, aby oprava byla komplexní a dávala smysl. Současně doporučujeme zažádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Ta stále funguje, od září se zvedla výše příspěvků na m2 u jednotlivých opatření, tak určitě doporučujeme využít. Současně s úsporou za energií se Vám zvedne také hodnota jednotlivých bytů řádově o několik set tisíc korun. A to za nás smysl dává.

Pokud byste měli dotazy ohledně opravy vašeho domu, obraťte se na našeho kolegu Jirku Kudliče mob.: 775 563 650.


75 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page